Padlizsán szezámmagos bundában
A mai menünk egy igazi hagyományos, hirtelensült, szép, piros és ropogós étel lesz. A hozzávalók első hallásra talán nem a legmegszokottabbak, de az íz élmény garantáltan gyerekkorunkat idézi.

Hozzávalók négy személyre:
- 250 g padlizsán
- 100 g csicseriborsó liszt (bioboltban kapható)
- 40 g szezámmag
- só
- olaj a sütéshez
- köretnek vékonyra szeletelt krumpli
- A padlizsánt kb. egy cm vastag karikákra vágjuk, enyhén lesózzuk, és hagyjuk állni.
- Közben elkészítjük a bundáját: egy kisebb tálban a csicseriborsó lisztből vízzel sűrű palacsintatészta-állagú masszát keverünk, majd beletesszük a szezámmagot és a sót.
- A padlizsánokról leitatjuk a nedvességet, és megforgatjuk őket a masszában.
- Forró olajban süssük ki a szeleteket.
- Amikor kész, ugyanabban az olajban elkészíthetjük a rósejbnit is.
Extra dekorációs tipp: a megmaradt masszát fém süteményszaggatóval különböző formájú lapocskákká süthetjük, mindenki kedvence lesz. Állítsuk a szaggatókat az olajba, és csepegtessük bele a masszát. Nagyon gyorsan kisül, állaga az omlettéhez lesz hasonló.
Jó étvágyat!
Egy kattintás, és nem maradsz le a további receptekről: